June 2019

     
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
1
Klassic Entry
2
Klassic Entry
3 4
PP Championship
6:00PM-16U Dmilaco Black vs Aurora
7:30PM-16U Dmilaco Black vs Flames
PP #6
6:00PM-16U Dmilaco Red vs Flames
7:30PM-16U Dmilaco Red vs Aurora
5
PP Championship
6:00PM-16U Dmilaco Black vs Stingers
7:30PM-16U Dmilaco Black vs Stingers
PP #6
6:00PM-9:30PM-OPEN
6
PP #5
6:30PM-12U NE Krush vs Aurora
8:00PM-12U NE Krush vs Aurora
PP #7
6:00-8:00PM-PRACTICE Parr
Centennial
6:00-8:00PM-PRACTICE Thoene
7 8
9 10 11
PP Championship
6:00PM-12U Dmilaco Black vs Holdrege
7:30PM-12U Dmilaco Black vs Holdrege
PP #6
6:00PM-12U Dmilaco Red vs NP Prairie Fire
7:30PM-12U NE Krush vs NP Prairie Fire
9:00PM-12U NE Krush vs DMilaco Red
12
PP Championship
6:00PM-12U Dmilaco Black vs Gothenburg
7:30PM-12U Dmilaco Black vs Gothenburg
PP #6
6:00PM-18U Dmilaco Black vs Cozad Classic Red
7:30PM-18U Dmilaco Black vs Cozad Classic Red
13 14 15
16 17 18
PP Championship
NO UMPIRES
6:45PM--8U Dmilaco Black vs Hastings Heat
8:00PM--8U Dmilaco Black vs Hastings Heat
PP #6
6:00PM-12U Dmilaco Red vs Holdrege Lightning
7:30PM-12U Dmilaco Red vs Holdrege Lightning
19
PP Championship
6:00PM-9:30PM-Bean
PP #6
6:00PM-9:30PM-Kolbo
20
PP #5
6:30PM-12U NE Krush vs Cozad
8:00PM-12U NE Krush vs Cozad
PP #7
6:00-8:00PM-PRACTICE Parr
Centennial
6:00-8:00PM-PRACTICE Thoene
21 22
23
Patriot Park #5, 6, 7 & 8
4:00p - 10:00P - KGSA tournament
24
Patriot Park #5, 6, 7 & 8
4:00p - 10:00P - KGSA tournament
25
Patriot Park #5, 6, 7 & 8
4:00p - 10:00P - KGSA tournament
Centennial
6:00PM-9:30PM-Mills
26
Patriot Park #5, 6, 7 & 8
4:00p - 10:00P - KGSA tournament
Centennial
6:00P-9:30PM-Kolbo
Dryden
6:00PM-12U Dmilaco Red vs York Fusion Gold
7:30PM-12U Dmilaco Red vs York Fusion Gold
27
Patriot Park #5, 6, 7 & 8
4:00p - 10:00P - KGSA tournament
28 29
30

Practice Schedule-Patriot Park #5

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-4:00P- OPEN
4:00-6:00P - Dutcher
6:00-10:00P - OPEN
4:00-6:00P - Ruyle
6:00-8:00P - Biddlecome
8:00-10:00P - Mills
12:00-10:00P - NA Games & Field prep 12:00-10:00P - NA Games & Field prep 4:00-6:00P- OPEN
6:00-8:00P - Parr
8:00-10:00P - OPEN
4:00-10:00P - OPEN 8:00A-10:00P - OPEN

Practice Schedule-Patriot Park #6

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-4:00P- OPEN
2:00-4:00P - Parr
4:00-10:00P - OPEN
4:00-6:00P - Becker
6:00-8:00P - Carnes
8:00-10:00P - OPEN
12:00-10:00P - NA Games & Field prep 12:00-10:00P - NA Games & Field prep 4:00-6:00P- OPEN
6:00-8:00P - Ruyle
8:00-10:00P - OPEN
4:00-10:00P - OPEN 8:00A-10:00P - OPEN

Practice Schedule-Patriot Park #7

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-10:00P- refer to City calendar 4:00-6:00P - refer to City calendar 4:00-6:00P - refer to City calendar 4:00-6:00P - refer to City calendar 4:00-6:00P- OPEN
6:00-8:00P - Thoene
8:00-10:00P - OPEN
4:00-10:00P - refer to City calendar 8:00A-10:00P - refer to City calendar

Practice Schedule-Centennial

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-6:00P- OPEN
6:00-8:00P - Heins
8:00-10:00P - OPEN
4:00-6:00P - Bean
6:00-8:00P - Kolbo
8:00-10:00P - OPEN
4:00-6:00P - OPEN
6:00-8:00P - Thoene
8:00-10:00P - Seim
4:00-6:00P- OPEN
6:00-8:00P - Heins
8:00-10:00P - Mills
4:00-6:00P- Bean
6:00-8:00P - Becker
8:00-10:00P - Biddlecome
4:00-10:00P- OPEN 8:00A-10:00A- OPEN
10:00A-12:00P - Kolbo
12:00P-10:00P - OPEN

Practice Schedule-Dryden

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P- NA KGSA 4:00-6:00P - OPEN
6:00-8:00P - Seim
8:00-10:00P - Carnes
8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P - OPEN

Practice Schedule-WLW NW

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P- NA KGSA 8:00A-10:00P- NA KGSA 4:00-6:00P - OPEN
6:00-8:00P - Dutcher
8:00A-5:00P - OPEN
5:00-10:00P - NA Soccer
4:00-8:00P- OPEN 8:00A-8:00P- OPEN

Patriot Park Indoor

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00A-12:00P-OPEN
12:00-2:00P-Bean
2:00-4:00P-Ruyle
4:00-6:00P-Biddlecome
6:00-8:00P-Dutcher
8:00-10:00P-Heins
4:00-6:00P-Thoene
6:00-8:00P-Kolbo
8:00-10:00P-Seim
4:00-6:00P-Becker
6:00-8:00P-Thoene
8:00-10:00P-Biddlecome
4:00-6:00P-Dutcher
6:00-8:00P-Bean
8:00-10:00P-Heins
4:00-6:00P-OPEN
6:00-8:00P-Parr
8:00-10:00P-Mills
4:00-6:00P-OPEN
6:00-8:00P-Ruyle
8:00-10:00P-OPEN
8:00A-10:00A-OPEN
10:00A-12:00P-Kolbo
12:00-1:30P-OPEN
1:30-3:00P-KGSA
3:00-4:00P-OPEN
4:00-6:00P-Parr
6:00-10:00P-OPEN